İsmail YK'nın 2015 Albümü Çıkmıştır!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ismail YK Ile Cok Özel Röportaj Günes Gazetesi [13.12.2009]

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

gamze

avatar
Süper YK'Cı
İsmail YK başarısının sırrını böyle açıklıyor: ''Farklı bir şey yapmak istedim. Danslarım ve şovlarımla. Ve bir tarz yarattım ama kendimden hiç taviz vermedim.'' İsmail YK, ilk çıktığında kostümleri, tarzı, bakışı ilk başta bana itici gelmişti. Gözünde gözlükler, her yeri deri kaplı kıyafetler. İletişim danışmanı Özgür Aras'ın ofisinde İsmail YK'nın son albümündeki Facebook adlı parçasını duydum, enteresan geldi. Ve hemen kendimi İsmail'le röportaj için ofisinde buldum. İçeriye girdim. Aynı İsmail'in görünümünde bir çocuk vardı karşımda. İçimden 'eyvah buradakilerin hepsi böyle mi' diye geçirirken, tam o sırada üzerinde bir kot ve tişörtle İsmail girdi içeriye. Bir baktım bambaşka bir İsmail, (Ben hayretler içinde kendi düşüncelerimden utanarak) devam ettim. Biz röportajımıza başladık, bir sohbet, bir sohbet ve hemen kanka durumu. Sonra fotoğraflar derken, o İsmail gibi giyinen çocuk da biz ne yapsak onu yapıyordu, poz verirken elinden çıkarmadığı eldivenleriyle. Meğerse İsmail YK hayranı olan çocuk Mardin'den onu görmeye, sadece bir gün geçirmeye gelmiş. Artık siz düşünün İsmail'in hayran kitlesinin yoğunluğunu..

İşte o sohbet.. Her yerden, her şeyin içinden..

- Yeni albüm çıktı. Nedir derdin ? Facebook diye yazdığın bir parça var ?
-Derdim dünyadan büyük. Her şey çok güzel. 'Facebook' şarkısına klip çekmememize rağmen çok ön planda. 'Haydi bastır' şarkısı da tam tribün şarkısı.

- YANINA BİR MANKEN VERELİM OLAY PATLASIN -

- Hikayen nedir, hedeflemiş miydin bugünleri ?
- Ben 5 yaşından beri müzik yapıyorum. İsmail YK projesine 2002 yılında karar verdik ve uyguladık. İsmail YK nasıl tutar diye düşündüğümde mesela çocuğunuz yoksa ve siz bir çocuğu büyütüyorsanız onu nasıl alıştırıyorsanız, o sizi öz annesi gibi biliyor. Ben de çocukların kahramanı olmayı hedef aldım, çünkü ileride o sizi gerçek bir sanatçı olarak görüyor. O sene 10 yaşında olan çocuklar şimdi 17 yaşında. İlk projem çocukların sevgisini kazanmaktı, bunu başardım. Özellikle klibimi de büyüklere yaptığım parçaya çektim. 'Nerdesin' parçamla da gençlerin yüreğine seslendim.

- Akıl hocan var mıydı ?
- İlk zamanlarda bana destek verecek insan yoktu. Onlar için çocukların sevgisini kazanmak önemli değildi. Onlar İsmail YK'nın yanına gündemde olan bir manken sevgili verelim, öyle patlasın, tanınsın diye düşünüyorlardı. Benim de bu zoruma gitti. Çünkü kaç yaşından beri müzik yapıyorum, şarkılarıma güveniyorum. Ve onlara şunu söyledim: 'Şarkılarım kötü mü ki bu tip şeylere ihtiyaç duyuyorsunuz? Bu ülke böyle olamaz' dedim, savaştım ve emelime ulaştım. Ya istediğim gibi olacaktı ya da hiç. Ama Allah'a şükür, istediğim oldu.

- Senin kostümlerin Matriks gibi. Bu imaj da sana mı ait ?
- Evet, Sivaslı Matriks. Bu kıyafetler de benim tarzım. Farklı bir şey yapmak ve aynı zamanda göze de hitap etmek istedim. Danslarımla, efekt şovlarımla. Canlı yayın programlarında, kliplerimde, konserlerimde bu tarzı kullandım. Kendimden hiç taviz vermedim.

- Sen Almanya'da yaşayan kaçıncı jenerasyonsun ?
- Ben ikinci jenerasyonum. İnsanlık açısından baktığın zaman tabi ki burasının atmosferi bizim için daha iyi. Almanya'da insanın kıymeti çok daha fazla. Ama orada yaşayan Türkler burayı aratmaz. Çevreye gelince... Toprağa baktığın zaman ağaca, ağaca baktığın zaman çiçeklere, denize baktığın zaman dağlara.. Elbette buranın yerini sadece Almanya değil, diğer ülkeler de tutamaz.

- Kuşak çatışması yaşadın mı ?
- Ben yaşamadım. Çok ufak tefek, o da laf bazında.

- Almanya'da yaşayan ikinci kuşaklar çok başarılı, gerek futbol, gerek müzikte. Orada yeteneğinize göre aldığınız eğitimin etkisi mi bu ?
- Avantajımız büyük tabi ki. Küçük yaşta istediğim okula gidebildim. Orada eğitim sistemi, aynı anda üniversiteye giderken yeteneklerinizi geliştirmenize de imkan sağlar.

- DIŞI ELMALI ŞEKER, İÇİ VİTAMİN GİBİYSE, EVLENİRİM -

- Özel hayatında ne yaparsın ?
- Değişiyor. Spontane benim hayatım. Aniden karar veriyorum. Ne yaptığım belli olmaz. Eğer boş zamanım varsa, mesela sinemaya gitmeye karar verdiysem, o anda karar değiştirip futbol oynamaya gidiyorum. Plan yapmam.

- Bu anı yaşıyorsun. Peki ya gelecek endişesi, geçmiş ifadesi ?
- Geçmiş zaten gördüklerimiz, gelecekte de Allah bilir. Ama her zaman İsmail YK daha iyi bir yerlere gelsin. Budur benim projem..

- Peki ya evlilik ?
İnşallah bir gün evlenirim.

- Aday var mı, ne zaman ?
- Bir kızla daha tanışmadan zamanını tahmin edemem. Ama yine de 3-4 sene içinde evlenecekmişim gibi bir 6. hissim var. Halbuki hiç kız arkadaşım olmamasına rağmen böyle hissediyorum.

- Aşık olup birdenbire evlenir misin ?
- İyi bir şey değil aslında ani karar vermek. Tanımadan nasıl evleniriz ki, sadece dış güzelliğine bakarak. O zaman elmalı şeker olur. Dışı tatlı, lezzetli. Ama içini de görürsek daha iyi olur. O zaman vitamin gibi sağlıklı olur. Dışı nasıl tatlıysa içi de vitamin, sebze gibi olmalı. Pek hoşunuza gitmeyen yemekler ama yararlı yemekler.

- FAL BAKTIRIRIM RÜYALARIMDA UÇARIM -

- Biraz önce 6'ıncı hissim kuvvetli dedin. Fal bakar mısın, rüyaların veya hissettiklerin çıkar mı ?
- Fal bakmam, baktırırım. Aslında 6'ıncı hissim o kadar kuvvetli değil. Bazen hissettiklerim çıkar.

- Kahve mi, tarot falı mı baktırırsın ? Sürekli gittiğin bir falcı var mı ? Sana bakılan fal çıktı mı ?
- Kahve falı en son 7-8 ay önce baktırmıştım. Sabit gittiğim birisi yok. Zaten bana bakılan fal çıksaydı hatırlardım kim olduğunu. Bana bildiğim şeyleri söylediği zaman tadı olmuyor.

- Rüyaların çıkıyor mu, nerelere gidersin rüyalarında ?
- Her gün rüya görürüm ve çıkar. Rüyamda bazen uçarım. Elimde değil ama oluyor. Hep uçtuğumu görüyorum. Mesela bir defasında, bir sabah kuş kondu kolumun üstüne. Hani derler ya kısmet kuşu ve hakikaten yıllardır aradığım şeyi buldum.

- Neyi veya kimi buldun ?
- Bir kız değil kesinlikle. Müzikle ilgili güzel bir şey buldum.

- Ülkemizde yapılan müziği ve müzisyenleri nasıl buluyorsun ?
- Ülkemizdeki müzisyenleri çok beğeniyorum. Artık çok daha iyiler. Eskiden 'yabancılardan geri kaldık derdik' ama şimdi daha iyi.

- Kimi dinlersin ?
- Orhan Gencebay dinlerim ve hayranıyım. İbrahim Tatlıses ve Murat Başaran.

- Hiç Orhan Bey'le bir araya geldin mi ?
- Korsana karşı savaş için Ankara'ya gidiyorduk. Uçakta 'yanına oturabilir miyim' diye sordum. 'Oturabilirsin evlat' dedi. Sordum, sordum.. O da bana bütün cevapları verdi.

- TABİ Kİ ÜLKEM !! -

- İleride yaşamak için Almanya'yı mı, ülkeni mi seçersin ?
- Tabi ki ülkem. Ülkemiz ileriye gidiyor ama geri gidilen konu ne mesela ? O da herkes için göreceli. Gerek siyasi, gerek müzik. Ama mesela ben Bursa'nın daha fazla geliştiğini görüyorum, bilhassa İstanbul'un. Burada bulduğunuz şeyleri bazen Almanya'da bulamıyorsunuz.

- Dünyaya açılmayı düşünüyor musun ?
- Yabancılara müzik yapma potansiyeline sahibim. Havalı konuşmuş gibi olmayayım. Almanya'da müzik şirketlerinden teklif gelmişti fakat benim yaptığım müzikler Türk motifleriyle yüklü olduğu için ben de albümü ülkemizde çıkardım. Burada da başarılı olunca bu mutluluğa kapıldım ve burada kalmak istedim. Ayrıca ilk müzik şirketimle yaptığım anlaşma yüzünden elim kolum bağlıydı. Yurt dışında yapmak istediğim şeyler tabi ki vardı ama yapamadım. Şimdi istediğimiz şeyi yapacağım. Dünyaya açılmak kolay değil, destek şart. Belki 2 yıla kadar birşeyler neden olmasın. Ben kendime güveniyorum.

- Para kazanabildin mi ?
- Allah'a şükür kazanabildim. Ben kazandığımın yarısını müziğe yatırdım, yarısı ile de hayatımı kurdum. Ve tabi ki bazı iyilikler yapmaktayım. Bunu nereye yaptığımı söylemek istemem. Yapılan iyiliklerden reklam yapılmasını tasvip etmiyorum.

Kullanıcı profilini gör

gül deste

avatar
Tecrübeli YK'Cı
Tecrübeli YK'Cı
Bu röportaj harika.Çok ama çok teşekkür ederim.

Kullanıcı profilini gör

sehri_yk

avatar
Yeni Yk'Cı
çok teşekkürler süper bi röportaj olmuş seni çookkkkk seviyorum İSMAİL YK'M

Kullanıcı profilini gör

deniz14

avatar
Yeni Yk'Cı
ellerine sağlık... ne kadar hoş bir röportaj bayıldım ya
işte bu yüzden seviyorum ismail i..özü sözü bir...

Kullanıcı profilini gör

kemo

avatar
Gelişmiş YK'Cı
allah razi olsun...son sözler hosuma gitti,aynen öyle....

Kullanıcı profilini gör

>yagmur<

avatar
Board Muhtarı
Board Muhtarı
Gercekten güzel bi röportac
Paylasim icin tskler

Kullanıcı profilini gör

sanaz.yk

avatar
BanLı Üye
BanLı Üye
güzel bir röportaj.... sagol
mer30 janim

Kullanıcı profilini gör

HİLAL_YK52

avatar
Emekçi YK'Cı
Emekçi YK'Cı
tşkler

Kullanıcı profilini gör

zeynosh-yk

avatar
Tecrübeli YK'Cı
Tecrübeli YK'Cı
cok tesekkurler.. roportaj gercekten super

Kullanıcı profilini gör

neslimmm

avatar
Yeni Yk'Cı
röportaj süper ya çok teşekkürler

Kullanıcı profilini gör

zeynep1212

avatar
Tecrübeli YK'Cı
Tecrübeli YK'Cı
süper yaa çok çk teşekkürler

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz